BUDATÉTÉNY SE II

2012/2013 BLSZ II/2. csoport bronzérmese

BUDATÉTÉNY SE II - KÁROLI B. DSE 6:4 (1:1)

Alakulatunk - utolsó szezonbeli mérkőzésén - 6:4-es arányban győzte le a Károli Bölcsész DSE csapatát, hazai környezetben. Ezzel a győzelemmel egyesületünk, 65 megszerzett ponttal, 75 lőtt és 36 kapott góllal a tabella legfelső fokán fejezte be BLSZ III-as menetelését. A mérkőzésen Höltzl Richárd kétszer, Dávid György, Horváth János, Hártó Balázs ill. Bodnár Roland egyszer voltak eredményesek (a csapat legeredményesebb játékosa, Chevriat Zsolti lett, 14 találattal).

Kezdő 11: Csapó Á., Sztipich G. (Kelemen Z. 46.), Nagy B., Horváth J., Oszlányi S. (Bodnár R. 46.), Dávid Gy. (Keresztúri M. 46.), Kanyó Á., Kovács B., Payer G. (Nádasi L. 46.), Hártó B., Horváth V. (Höltzl R. 46.)

2011.06.14 18:11

ISSIMO SE - BUDATÉTÉNY SE II 4:6 (2:1)

Csapatunk vasárnap este, gólgazdag mérkőzésen győzte le a sereghajtó Issimo SE gárdáját. Az első félidéi harmatos játék után, alakulatunk a második félidőben magára talált és egy félidő alatt 5 gólt rámolt az ellenfél hálójába. Ezzel az idegenbeli győzelemmel nyugodtan kijelenthetjük, hogy galaktikusaink, hazai pályától távol is egyértelmű favoritjai a mérkőzéseknek: 7 tavaszi idegenbeli megmérettetése közül, hatot győzelemmel zárt.

Kezdő 11: Xantus M., Kanyó Á. (Oszlányi S. 57.), Horváth J., Chevriat Zs., Sztipich G. (Kelemen Z. 46.), Keresztúri M. (Dávid Gy. 46.), Nádasi L., Bodnár R., Kovács B., Horváth V. (Payer G. 46.), Hártó B. (Höltzl R. 54.)

2011.06.06 11:19

ISMÉT BAJNOK A BUDATÉTÉNY SE II

A BLSZ IV. 2009/2010-es felvonásának megnyerése után, galaktikusaink idén, egy osztállyal feljebb is - a BLSZ III/1. csoportjában - megszerezték a bajnoki címet, 2 fordulóval a szezon vége előtt. Csapatunk szombaton tetszetős játékkal, remek egyéni alakításokkal, fantasztikus légkörben 2:0-ás arányban győzte le a Grafito SC csapatát: előbb hálóőrünk, Csapó Árpi értékesített egy büntetőt az 57. percben, majd 10 perccel később Payer Öcsinek is sikerült betalálnia.

Kezdő 11: Csapó Á., Horváth J., Dávid Gy., Kanyó Á., Kelemen Z. (Sztipich G. 65.), Nádasi L., Chevriat Zs., Kovács B. (Payer G. 46.), Bodnár R., Kása Zs. (Horváth V. 60), Höltzl R. (Nagy B. 72.)

2011.05.29 19:30

RÓNA SC - BUDATÉTÉNY SE II 1:2 (1:1)

Csapatunk - őszi 8:2-es hazai sikere után - idegenben csak egy szolíd, 2:1-es győzelmet ért el a délutáni órákban, a Róna SC alakulata ellen. A 28. percben nagy meglepetésre, a vendéglátók szerezték meg a vezetést. Kása Zsoltinak még az első játékrész utolsó perceiben sikerült egalizálnia, majd a 85. percben egy lecsorgó labdát a hálóba varrva, Bodnár Roli mattolta az ellenfél védelmét. A kötelező 3 pont megszerzésén kívül, a csapat által nyújtottakról nem igazán lehet dícsérő szavakat zengeni: elég ha megemlítjük a pocsék helyzetkihasználást, hiszen a mérkőzés során sikerült legalább öt tiszta, edzésen begyakorolt gólhelyzetet elpuskázni.

Kezdő 11: Csapó Á., Horváth J., Chevriat Zs. (Nagy B. 84.), Dávid Gy., Kelemen Z., Kanyó Á., Nádasi L., Bodnár R., Payer G. (Kovács B. 46.), Höltzl R., Kása Zs.

A Hunicorn (idegenbeli 2:0-ás) és az MFC Favorit (hazai 3:1-es) szombati vereségének köszönhetően csapatunk ismét 9 ponttal vezeti a bajnokságot, 3 fordulóval a szezon vége előtt.

2011.05.22 22:04

CÉ ZSOLTI BÓLINTOTT...

A 22. forduló szombati játéknapján, csapatunk hazai környezetben szerezte meg a kötelező 3 pontot a Lánchíd FC labdarúgói ellen. A sok kihagyott helyzet mellett, egyszer mégis sikerült mattolni az ellenfél védelmét: az 52. percben csapatkapitányunk precízen kivitelezett fejese talált utat az ellenfél kapujába. Ez a találat döntőnek bizonyult, így csapatunk 4 mérkőzéssel a szezon vége előtt, továbbra is 6 ponttal vezeti a bajnokságot.

Kezdő 11: Csapó Á., Chevriat Zs., Horváth J., Bodnár R., Kanyó Á. (Keresztúri M. 46.), Kelemen Z., Nádasi L., Dávid Gy. (Nagy B. 87.), Payer G. (Horváth V. 71.), Höltzl R., Kása Zs. (Hártó B. 57.)

2011.05.15 15:59

MFC FAVORIT - BUDATÉTÉNY SE II 2:0

A mérkőzés óta sokat töprengtem, kerestem a szavakat, hogy hogyan is írhatnám meg ezt a rövid összefoglalót, a szombaton történt eseményekről? Csapatunk egész biztosan az egyik legbosszantóbb és legfájóbb vereségét szenvedte el a szezonban. Igaz, a minősági játék hiányában a győzelemre nem volt reális esélyünk, de felmerül a kérdés, vajon mire lettünk volna képesek, ha az ellenfél nem a bírói hármas totális rásegítésével lépett volna pályára? 14 ember "küzdött" ellenünk, hogy nehezebbé tegyék számunkra a bajnoki cím megszerzését. Ezt a nyomást egyértelműen nem bírtuk, sőt a helyzetet végképp eldöntötte a 2 pechesen bekapott gól, valamint az ifjabbik Strausz fívér kiállítása a 70. percben.

Kezdő 11: Csapó Á., Strausz V., Horváth J., Bodnár R., Nádasi L., Kelemen Z. (Payer G. 46.), Molnár P., Chevriat Zs., Kovács B., Kása Zs., Höltzl R. (Kanyó Á. 67.)

2011.05.10 18:32

JÁTÉK NÉLKÜL IS 3 PONT?

Csapatunk 22. fordulóbeli ellenfele, a Darazsak-ABE gárdája hétvégén nem jelent meg a mérkőzésre kiírt időpontban a Jókai Mór utcai katlanban. Ezt a szimpatikusnak semmiképpen sem nevezhető cselekedetet a BLSZ vezetősége nagy valószínűséggel, 3:0 arányú vereségnek könyveli el a vendégek részére. Ennek értelmében gárdánk újabb pontokkal gazdagodhat, s így továbbra is éllovasként készülhet jövőheti MFC elleni összecsapására.

2011.05.02 23:24

NAGY LÉPÉS A BAJNOKI CÍM FELÉ!

Hatalmas lépést tettek a budatétényi fíúk a bajnokság megnyerése érdekében, miután idegenben 0-1-re megverték a második helyezett Hunicorn SE gárdáját. A mérkőzést végig kézben tartva, alázatos játékot nyújtva, magabiztosan nyerte csapatunk. A mindent eldöntő találatot Payer Gábor szerezte a 27. percben miután egy köténnyel átverte a védőjét, majd 16 méterről eleresztett lövése a jobb alsó sarokban kötött ki. Az ellenfél kapusa csak beleérni tudott a labdába. Ezután sem vett vissza a tempóból gárda, szépen járattuk a labdát és olykor kifejezetten tetszetős támadásokat vezettünk. A félidő vége előtt egy hazai kontra végén ugyan egyenlíthetett volna a Hunicorn, ám Csapó Árpi hatalmas bravúrral hárította jobb sarokba tartó lövést. Ennek a bravúrnak is köszönhetően, előnnyel vonulhattunk a szünetre. A második félidőben sem változott sokat a játék képe, többnyire a mezőnyben folyt a játék. Mind két csapat építgette a támadásait, de valahogy az utolsó passzokba hiba csúszott. Nagy József vezetőedző cserékkel frissített a csapat játékán, és jó volt látni, hogy a csere játékosok is maximális odaadással játszottak. Az utolsó percekben a hazaiak térfelén tartottuk a labdát, és egy gyors kontra után bebiztosíthattuk volna a győzelmet, ám Chevriat Zsolt lövésébe önfeláldozóan belelépett egy védő. Ez volt az utolsó momentum a mérkőzésen, a spori lefújta a meccset. Nagy volt az öröm a csapatnál és így már 9 pontal vezetjük a bajnokságot!!

Kezdő 11: Csapó Á., Strausz V., Horváth J., Bodnár R., Kelemen Z., Kanyó Á., Chevriat Zs., Molnár P., Kovács B., Höltzl R., Payer G.

írta: Kanyó Ádám

2011.03.24 20:08

BUDATÉTÉNY SE II - 3R SPARTACUS  4:2 (3:1)

Csapatunk az őszi mérkőzés eredményéhez hasonlóan, 4:2-es arányban legyőzte a 3R Spartacus Calcio alakulatát (gólszerzőink: Bodnár Roland, Höltzl Richárd, Kása Zsolt, Payer Gábor). Ezzel a győzelemmel egyesületünk továbbra is folytatta remek tavaszi sorozatát, amely reméljük az eheti hatpontos (!) mérkőzésen sem fog megszakadni. A két üldöző gárda is három ponttal a zsebében zárta a fordulót: a Hunicorn 1:2-re verte a Rákosmenti Rojikot, míg az MFC Favorit 6:1-es arányban nyert a sereghajtó Issimo otthonában.

2011.04.18 19:28

6 PONTOS ELŐNYBEN!

Hétvégi idegenbeli győzelmünknek és az üldözők botlásának eredményeként, gárdánk 6 pontos előnnyel készülhet következő bajnoki mérkőzésére. Galaktikusaink a Kármán Kollégiumért Alapítvány játékosai ellen, 4:1-es arányban diadalmaskodtak, Kása Zsolti duplájának valamint Chevriat Zsolti és Höltzl Richárd 1-1 találatának köszönhetően. A forduló szombati mérkőzésein az MFC Favorit, az ESMTK csapatához hasonlóan hazai pályán csak döntetlenre volt képes. Ezek után a Hunicorn alakulata vasárnapi 8:0-ás sikerének következtében fellépett a dobogó 2. fokára, s ezzel elsőszámú üldözőnkké vált.

Kezdő 11: Csapó Á.; Strausz V. (Oszlányi S. 86); Horváth J.; Bodnár R.; Zsovák I.; Nádasi L. (Kelemen Z. 46.) ; Molnár P. (Kovács B. 56.); Chevriat Zs. (Horváth V. 78.); Höltzl R.; Kása Zs.; Payer G (Dávid Gy. 62.).

2011.04.10 21:34

BUDATÉTÉNY SE II - TOTI SPORT 3:1 (1:1)

Csapatunk az elmúlt évek során 4. alkalommal szerezte meg a győzelmet a Toti Sport alakulata ellen. A mérkőzést jól kezdtük: a tavasszal igazolt Höltzl Richárd már a 6. percben értékesített egy szabadrúgást. Azonban a gól utáni lagymatag játékot követően a vendégeknek sikerült kiharcolniuk, majd értékesíteniük egy büntetőt az első játékrész letelte előtt. A bajnoki cím elnyerése érdekében Nagy József mesteredző a szünetben 3 poszton is cserélt. A 82. percben nagy nyomás után, végül sikerült betalálnia csapatunknak, ismét Höltzl Richárd volt eredményes (1.6 gól/mérkőzés). Három perccel később egy remek indítást követően Chevriat Zsolt állította be a 3:1-es végeredményt.

Kezdő 11: Csapó Á.; Strausz V.; Horváth J.; Bodnár R. (Dávid Gy. 60.); Kelemen Z. (Zsovák I. 46.); Kanyó Á.; Chevriat Zs.; Höltzl R.; Kovács B. (Molnár P. 46.); Kása Zs. (Hártó B. 88.); Payer G. (Nádasi L. 46.)

2011.04.03 19:02

ESMTK - BUDATÉTÉNY SE II 0:1 (0:0)

Galaktikusaink e rendkívül fontos mérkőzésen megszerezték a győzelmet az ESMTK futballistái ellen, ezzel nemcsak az őszi vereségért vettek elégtételt, hanem további 3 ponttal növelték előnyüket a tabella első fokán az üldözőkkel szemben.  Az egyetlen és mindent eldöntő találat Payer Öcsi nevéhez fűzödik, aki a 65. minutumban egy remek csel után a tizenhatos sarkáról - esélyt sem adva az ellenfél hálóőrének - ívelt a hosszú felsőbe.

Kezdő 11: Csapó Á.; Horváth J.; Bodnár R.; Nádasi L. (Kanyó Á. 85.); Kelemen Z.; Strausz V.; Chevriat Zs.; Molnár P. (Zsovák I. 44.; Kovács B. (Kása Zs. 46.); Höltzl R. (Hártó B. 86.); Payer G. (Dávid Gy. 74.)

2011.03.27 15:45

RÁKOSMENTI ROJIK - BUDATÉTÉNY SE II 2:5 (1:4)

Csapatunk magabiztos 5:2-es győzelemmel kezdte meg tavaszi "hadjáratát" a bajnokságban, a Rákosmenti Rojik csapata ellen. A hazai alakulatnak már az első percben sikerült betalálnia a budatétényi hálóba, de ezt már a 19. percben sikerült egalizálni, majd a 43. percig még 3 góllal növelni a vendég találatok számát. A 2. félidő végén mindkét csapat megzörgette a másik fél hálóját, ezzel alakult ki a végeredmény. A győzelemnek és az ESMTK szombati vereségének köszönhetően, csapatunk 5 pontos előnnyel várhatja a jövő szombaton megrendezésre kerülő rangadót.

Kezdő 11: Kiss T. (Csapó Á. 35.); Strausz V.; Nádasi L. (Kanyó Á. 58.); Horváth J.; Bodnár R.; Kelemen Z.; Molnár P. (Zsovák I. 46.); Chevriat Zs. (Horváth V. 62.); Höltzl R.; Kása Zs. (Dávid Gy. 46.); Payer G.

Gólszerzők: Höltzl Richárd (3); Chevriat Zsolt; Horváth Viktor

2011.03.20 19:17

KEZDŐDIK A TAVASZI IDÉNY

Most hétvégén (márc. 19-20) megindul a BLSZ III/1. csoportjának tavaszi felvonása: csapatunk mérkőzése, vasárnap 11 órakor kerül megrendezésre a Rákosmenti Rojik gárdája ellen (ősszel Payer Öcsi és Csapó Árpi góljainak köszönhetően 2:1-es győzelemmel szereztük meg a három pontot).